Маріупольська спеціалізована школа № 66
Консультант: Спесівцева Наталя Юріївна, вчитель історії
Починаючи з Подій Помаранчевої революції 2004, Революції гідності (2013-2014 років), і особливо в з початку російської агресії на Україну волонтерство набуло активного розвитку Що може за таких умов зробити молодь? До яких суспільно корисних справ варто залучати сучасну молодь, щоб формувати патріотизм та необхідні в житті людські якості, які допоможуть їй реалізувати свою людську сутність, бути милосердними, збагатитися досвідом суспільного життя, спільної праці тощо? Таких справ може бути безліч. Це допомога людям з обмеженими можливостями, біженцям та переселенцям із зони бойових дій, їхня соціалізація, адаптація до нормального життя й відродження в них почуття рівноправності з усіма, допомога воїнам АТО та членам їх сімей.
Долучитися до реалізації проектів за цим напрямом можуть працівники соціальних служб, волонтерських організацій, студенти, вчителі, вихователі, батьки, представники відділів сім’ї та молоді та усі небайдужі. Проекти за цим напрямом можуть бути запропоновані органам місцевого самоврядування та державного управління для спільної реалізації.
Тривалість проектів визначається характером їх виконання та кількістю учасників і залучених коштів. Це можуть бути одноразові акції (до тижня) або ретельно сплановані проекти, які матимуть системний характер і стануть традиційними.
Наведені нижче проекти апробовані в у різних навчальних закладах України. Вони допомогли багатьом юним громадянам України отримати перший важливий досвід відповідальної суспільної участі.